Meniu
> Skyrybos > Alimentai

Alimentai

Kai sutuoktiniams išsiskyrus vaikas lieka gyventi su vienu iš tėvų, likęs be vaikų valstybės nustatyta tvarka privalo teikti pirmajam finansinę paramą. Alimentai – tai nepilnamečio vaiko išlaikymui skirtos kasmėnesinės išmokos, kurių turi teisę pareikalauti likęs gyventi vienas su vaiku sutuoktinis. Teismas gali priteisti išlaikymą nepilnamečiams vaikams iš jų tėvų (vieno jų), kurie nevykdo pareigos išlaikyti savo vaikus, šiais būdais:

  1. kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis;
  2. konkrečia pinigų suma;
  3. priteisiant vaikui tam tikrą turtą.

Kol bus išnagrinėta byla, teismas nutartimi gali įpareigoti mokėti laikiną išlaikymą.

Idealu, kai santuoką nutraukę žmonės elgiasi taikiai bei, pasidalinę bendrą turtą, darniai išsprendžia ir vaiko išlaikymo klausimus. Tačiau pasitaiko ir konfliktiškų atvejų, kai alimentai turi būti išreikalauti kur kas sudėtingesniu bei daug laiko atimančiu teisminiu keliu.


Koks gali būti alimentų dydis?

Alimetų dydis priklauso nuo tėvų gaunamų pajamų ir vaiko poreikių. Jei tėvai nesusitaria geruoju, tai paprastai priteisiamas išlaikymas vaikui 50 procentų MMA ( šiuo metu tai sudarytų 355 eurų). Jeigu vaikas turi sveikatos problemų ar išskirtinių gabumų dėl ko reikėtų papildomų išlaidų , tai išlaikymas ( alimentai) gali būti priteisti ir didesni.

Prireikus teismas, priimdamas sprendimą dėl išlaikymo priteisimo, nustato tėvų (ar vieno iš jų) turtui priverstinį įkeitimą (hipoteką). Jeigu teismo sprendimas dėl išlaikymo išieškojimo nevykdomas, tai išieškoma iš įkeisto turto įstatymų nustatyta tvarka.

Priteisto išlaikymo dydis gali būti padidintas atsiradus papildomoms vaiko priežiūros išlaidoms (vaiko liga, sužalojimas, slaugymas ar nuolatinė priežiūra). Prireikus teismas gali priteisti atlyginti ir būsimas vaiko gydymo išlaidas.


Alimentų išmokėjimo tvarka

Gyvenime pasitaiko nemažai atvejų, kai alimentai būna piktybiškai neišmokami ir kyla grėsmė, jog vaikas gaus nepakankamą išlaikymą, tenka įsikišti valstybei bei užtikrinti, kad skolininkai vienu ar kitu būdu susimokėtų.

Pagal 2008 metais įsigaliojusį vaikų fondo įstatymą (Nr. X-987), alimentai gali būti išmokami iš valstybės fondo, todėl jų nereikės prisiteisti iš buvusio sutuoktinio, o piktybiškai alimentų nemokantys asmenys neišvengiamai taps skolingi valstybei. Jeigu pinigai liks nesumokėti, jie bus išieškoti net vaikams tapus pilnamečiais. Kuo ilgiau nebus sumokėta, tuo labiau augs metinės palūkanos.


Kaip prisiteisti alimentus užsienyje?

Remiantis paskutiniais įstatymų atnaujinimais, reglamentuojamas išieškojimo procedūrų bendras vykdymas visose ES šalyse, išskyrus Daniją, todėl alimentus įmanoma prisiteisti ir iš užsienyje gyvenančio buvusio sutuoktinio. Vis dėlto, kitoje šalyje tai padaryti kiek sudėtingiau – tenka tvarkyti daug dokumentų bei atlikti teisinių procedūrų, kurios gali užtrukti.

Norint prisiteisti alimentus iš užsienyje gyvenančio buvusio sutuoktinio, reikia užpildyti atitinkamą formą bei pateikti ją priimančioms vietinėms ES šalies institucijoms. Formoje turi būti įrašytas ne tik skolininko vardas, pavardė, bet taip pat tikslus gyvenamosios vietos adresas. Nereikėtų pamiršti, jog kiekviena valstybė turi savitą teisinę sistemą, todėl kai kuriose šalyse gali tekti kreiptis ir į kitas kompetentingas institucijas.


Teikiame Jums reikalingą pagalbą

Jeigu norite gauti Jums teisėtai priklausančius alimentus, tuomet paruoškite dokumentus, patvirtinančius šeimyninę būklę, gaunamas pajamas. Kilus klausimams, visuomet susilauksite mūsų pagalbos. Esame profesionalias paslaugas teikiantis skyrybų centras Lietuvoje, kreipkitės į mus ir mes pasirūpinsime dokumentais bei jų pateikimu, pasiūlysime puikius teisininkus ir kitus specialistus. Šie formalumai nesukels tiek daug rūpesčių, kiek atrodo. Su mūsų pagalba visi skyrybų procesai vykdomi greičiau ir paprasčiau.

Esame skyrybų lyderiai Lietuvoje todėl galime garantuoti Jums aukščiausios klasės paslaugas, nesvarbu, ar gyventumėte užsienyje, ar Lietuvoje – santuoka gali būti nutraukta vos per kelias dienas bei už prieinamą kainą. Per 16 veiklos metų padėjome išsiskirti daugiau kaip 30 000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių ir negavome nei vieno nusiskundimo iš klientų. Nei viena teisinių paslaugų įmonė Lietuvoje negali pasidžiaugti tokia patirtimi kaip mūsų. Paslaugas teikiame ne tik pigiai, bet ir maksimaliai prisitaikome prie kliento poreikių ir pageidavimų. Esant poreikiui ir tam tikrom sąlygom klientas gali nutraukti santuoką neiškėlęs kojos iš namų, nesvarbu ar jis būtų Lietuvoje ar užsienyje.

Be to kliento pageidavimu, nutraukus santuoką galime išimti ištuokos liudijimą ir persiųsti jį klientui ir tai klientui nekainuos nei cento !!!.

Specializuota teisinių paslaugų bendrovė
(šeimos teisiniai santykiai)
U A B “Tikroji turto kaina”
Skyrybų centras
P.Lukšio g. 2-214, LT-08221 Vilnius
m. k. 300515206, reg. pažymėjimas Nr. 085923
PVM m.k. LT100003149614
A. s. LT85 7044 0600 0529 5932
AB "SEB Vilniaus bankas", banko kodas 7044