Meniu
> Verta žinoti > Nuo kovo - nauja išmokų vaikams tvarka

Nuo kovo - nauja išmokų vaikams tvarka

Nuo kovo mėn. įsigalioja įstatymas, keičiantis išmokų vaikams tvarką. Išmoka bus skiriama visiems vaikams iki trejų metų amžiaus, o vyresniems tik tuo atveju, jei kiekvienam šeimos nariui per mėnesį pajamos į rankas sudarys ne daugiau kaip tris valstybės remiamų pajamų dydžius (1050Lt).

Laikina priemonė

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos Jolantos Ramonienės, pagal naująją tvarką vaiko pinigus gaus ne mažiau kaip 85 % vaikų, o pinigų mokėjimas labiau pasiturintiems yra tik laikina ir trumpalaikė priemonė. Taip pat bus siekiama supaprastinti kreipimosi dėl vaiko pinigų tvarką, kai išmoka skiriama atsižvelgiant į šeimos pajamas.

Sieksime, kad šios išmokos skyrimo tvarka būtų kuo paprastesnė ir žmogui pakaktų deklaruoti savo poreikį gauti šią išmoką, patvirtinant, jog per praėjusius kalendorinius metus kiekvienam šeimos nariui per mėnesį pajamų “į rankas” teko ne daugiau kaip po 1050 Lt“’- sako J. Ramonienė.

Anot ministro patarėjos, suprantant, jog pastaruoju metu šeimos pajamos gali akivaizdžiai sumažėti, numatoma sudaryti ir galimybę gauti vaiko išmoką atsižvelgiant į pajamas per paskutinius 12 mėn. nuo kreipimosi datos. šiuo atveju besikreipiantis asmuo jau turės pateikti pažymą apie gautas pajamas.

Skubėti nebūtina

J.Ramonienė pabrėžia, kad tėvams bus sudaroma galimybė susigrąžinti pinigus, tad nėra būtina skubėti į savivaldybes ir kreiptis dėl išmokos jau kovo mėn.

“Jie tai galės padaryti ir vėliau, bet išmoką gaus už visą laikotarpį, kai įgijo teisę į ją”,- tikina SADM atstovė.

Be kita ko SADM atkreipia dėmesį, kad šeimos, auginančios vaikus ir gaunančios socialinę pašalpą ir (ar) kompensacijas buto šildymui, karštam ar šaltam vandeniui, nuo 2009 metų kovo1 d. Išmoką vaikui gaus be atskiro kreipimosi.

Išmokos dydis nesikeičia.

Taip pat primenama, kad išmokos dydis nesikeičia. Nuo vaiko gimimo dienos iki 3 metų bus mokama 97,5 lito per mėn., kai šeimoje yra vienas ar du vaikai – 52 Lt, kai šeimoje trys ar daugiau vaikų - 143 Lt per mėn. Vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, besimokančiam pagal bendrojo lavinimo ar profesinio mokymo pirmajai kvalifikacijai įgyti programas, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų – 52 Lt dydžio per mėn., kai šeimoje yra vienas ar du vaikai. Kai šeimoje auga trys ir daugiau vaikų, 97,5 lito išmoka per mėn. bus mokama ne ilgiau kaip iki jam sukaks 24 m

Iki 2009 metų kovo 1 d išmokos vaikui bus mokamos neatsižvelgiant į šeimos pajamas, kaip ir buvo mokamos 2008 m.

Specializuota teisinių paslaugų bendrovė
(šeimos teisiniai santykiai)
U A B “Tikroji turto kaina”
Skyrybų centras
P.Lukšio g. 2-214, LT-08221 Vilnius
m. k. 300515206, reg. pažymėjimas Nr. 085923
PVM m.k. LT100003149614
A. s. LT85 7044 0600 0529 5932
AB "SEB Vilniaus bankas", banko kodas 7044