Meniu
> Verta žinoti > Santuokos nutraukimas

Santuokos nutraukimas

Norite išsiskirti? Nebesijaučiate laimingi santuokoje ir supratote, kad šis žmogus ne Jums? Kaip tai padaryti? Santuoką galima nutraukti tiek ginčo tvarka ,tiek ir be ginčo abiejų sutuoktinių sutikimu ar vieno sutuoktinio pareiškimu.

Nutraukiant santuoką ginčo tvarka be bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai, ieškinyje turi būti nurodoma:

 1. ieškovo ir atsakovo gimimo data ir vieta;
 2. motyvai, dėl kurių paduodamas pareiškimas nutraukti santuoką;
 3. jeigu sutuoktiniai turi vaikų, – duomenys apie vaikus (vardas, pavardė, gimimo data) ir reikalavimas dėl jų gyvenamosios vietos nustatymo bei išlaikymo priteisimo, jeigu jų gyvenamoji vieta ir išlaikymas nėra nustatytas tėvų susitarimu. Jeigu vaikų gyvenamoji vieta ir išlaikymas yra nustatyti tėvų susitarimu, kartu su ieškiniu teismui turi būti pateikiamas šis susitarimas;
 4. duomenys apie bendrą sutuoktinių turtą ir reikalavimas jį padalyti, išskyrus atvejus, kai sutuoktiniai turtą yra pasidaliję notaro patvirtinta sutartimi arba kai sutuoktiniai dalintino turto neturi, taip pat reikalavimas dėl išlaikymo sutuoktiniui priteisimo arba nuoroda, jog išlaikymo nereikalaujama arba išlaikymas nustatytas šalių susitarimu;
 5. duomenys apie sutuoktinių ar vieno iš jų kreditorius ir nurodymas, kad ieškovas yra pranešęs jam žinomiems kreditoriams apie bylos iškėlimą (Civilinio kodekso 3.126 straipsnis);
 6. nurodymas, kuo pasireiškia atsakovo kaltė dėl santuokos iširimo, jeigu ieškinys reiškiamas Civilinio kodekso 3.60 straipsnyje numatytu pagrindu;
 7. prašymas dėl to, kokios sutuoktinių pavardės turi būti po santuokos nutraukimo;
 8. ieškinio priedų sąrašas. Tarp pridedamų dokumentų turi būti santuokos liudijimo originalas, vaikų gimimo liudijimų kopijos, pažymos apie šalių gaunamas pajamas, išskyrus atvejus, kai ieškovas neturi galimybių pateikti šiuos dokumentus.

Nutraukiant santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu be duomenų, nurodytų Civilinio proceso kodekso 135 straipsnyje turi būti nurodoma:

 1. sutuoktinių gimimo metai;
 2. ar yra visos Civilinio kodekso 3.51 straipsnyje nustatytos sąlygos;
 3. priežastys, dėl kurių, sutuoktinių manymu, jų santuoka iširo;
 4. duomenys apie sutuoktinių ar vieno iš jų kreditorius ir nurodymas, kad pareiškėjas yra pranešęs jam žinomiems kreditoriams apie bylos iškėlimą (Civilinio kodekso 3.126 straipsnis);
 5. reikalavimas dėl to, kokios sutuoktinių pavardės turi būti po santuokos nutraukimo.

Kartu su prašymu nutraukti santuoką sutuoktiniai turi pateikti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, atitinkančią Civilinio kodekso 3.53 straipsnyje nurodytus reikalavimus.


Nutraukiant santuoką vieno sutuoktinio prašymu be duomenų, nurodytų Civilinio proceso kodekso 135 straipsnyje turi būti nurodoma:

 1. sutuoktinių gimimo metai;
 2. ar yra viena iš Civilinio kodekso 3.55 straipsnio 1 dalyje numatytų sąlygų;
 3. kaip pareiškėjas įvykdys savo pareigas kitam sutuoktiniui ir nepilnamečiams vaikams;
 4. duomenys apie sutuoktinių ar vieno iš jų kreditorius ir nurodymas, kad pareiškėjas yra pranešęs jam žinomiems kreditoriams apie bylos iškėlimą (Civilinio kodekso 3.126 straipsnis);

Jeigu jau pasiruošėte šiam sprendimui ir santuokos nutraukimas atrodo kaip pati tinkamiausia išeitis, tuomet kreipkitės į patikimą skyrybų centrą – išvengsite juridinių rūpesčių.


Kodėl santuokos nutraukimo procese reikalinga pagalba?

Paprastai sutuoktiniams išsiskirti patiems būna komplikuota – reikia sutvarkyti daugybę dokumentų, sugalvoti, kaip pasidalinti bendrą turtą, ypač kai jis buvo pirktas už banko paskolą. Būtinybė nuspręsti, pas kurį iš sutuoktinių gyvens vaikai, jei pora jų turėjo, kaip dalinti vaikų išlaikymui skirtas išlaidas, situaciją apsunkina dar labiau.

Esame skyrybų lyderiai Lietuvoje todėl galime garantuoti Jums aukščiausios klasės paslaugas, nesvarbu, ar gyventumėte užsienyje, ar Lietuvoje – santuoka gali būti nutraukta vos per kelias dienas bei už prieinamą kainą. Per 10 veiklos metų padėjome išsiskirti daugiau kaip 30 000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių ir negavome nei vieno nusiskundimo iš klientų. Nei viena teisinių paslaugų įmonė Lietuvoje negali pasidžiaugti tokia patirtimi kaip mūsų. Paslaugas teikiame ne tik pigiai, bet ir maksimaliai prisitaikome prie kliento poreikių ir pageidavimų. Esant poreikiui ir tam tikrom sąlygom klientas gali nutraukti santuoką neiškėlęs kojos iš namų, nesvarbu ar jis būtų Lietuvoje ar užsienyje.

Be to kliento pageidavimu, nutraukus santuoką galime išimti ištuokos liudijimą ir persiųsti jį klientui ir tai klientui nekainuos nei cento !!!.


Kaip nutraukiant santuoką sutaupyti laiko?

Galime per kelias valandas paruošti reikiamus dokumentus. Įteikiame dokumentus teismui, todėl Jums nereikės niekur eiti ir gaišti laiko. Taip pat suteikiame naudingų patarimų, kurie leidžia išvengti įvairių nemalonumų skyrybų metu. Jeigu susidūrėte su banko kreditorių prieštaravimais dėl skolinių įsipareigojimų tvarkos paskirstymo, patariame negaišti brangaus laiko ir nusileisti bankui.


Svarbu – dokumentų tvarka po skyrybų

Labai dažnai santuokoje gyvenantys partneriai kartu tvarko didžiąją dalį oficialių dokumentų, sutarčių bei sąskaitų. Bendro gyvenimo kartu nutraukimas gali sukelti nesusipratimus dokumentų tvarkymo srityje. Todėl po santuokos nutraukimo svarbu pakeisti esminę informaciją sąskaitose, gyvybės draudimo sutartyse, testamente. Pasikeitus vieno iš partnerių pavardei, tokių pakeitimų gali prireikti dar daugiau.


Pasiruoškite tolimesniam gyvenimui

Nutraukus santuoką, susiduriama su įvairiais gyvenimo pasikeitimas bei sunkumais. Kartais kiekviena pusė tampa mažiau turtinga negu buvo prieš tai. Jeigu sumažėjo Jūsų pajamos, patariame sumažinti ir išlaidas. Naudinga susidaryti finansinį gyvenimo planą, kuriame aiškiai matosi, kiek pajamų gali prireikti tinkamam gyvenimo kokybės lygio palaikymui.

Norint tvirtai žengti į naują gyvenimo etapą, svarbu neatidėlioti, bet ir nebandyti visko padaryti paskubomis, nes toks elgesys gali tik pasunkinti susidariusią situaciją. Jeigu norite, kad santuokos pabaiga per daug nesujauktų įprasto gyvenimo ritmo, skirkite pakankamai dėmesio naujos darbotvarkės planavimui ir nebijokite prašyti aplinkinių žmonių pagalbos.

Gyvenimo kartu su partneriu nutraukimas gali būti įvykdomas efektyviai ir greitai. Tereikia pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kurias teikia mūsų komanda!

Specializuota teisinių paslaugų bendrovė
(šeimos teisiniai santykiai)
U A B “Tikroji turto kaina”
Skyrybų centras
P.Lukšio g. 2-214, LT-08221 Vilnius
m. k. 300515206, reg. pažymėjimas Nr. 085923
PVM m.k. LT100003149614
A. s. LT85 7044 0600 0529 5932
AB "SEB Vilniaus bankas", banko kodas 7044